Tüp Bebek Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp Bebek Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek sahibi olmak isteyipte bebek sahibi olamayan çoğu çiftimiz var dünyanın en değerli varlığına sahip olmak ve bir bebek sayesinde aile olma anne ve baba duygusunu yaşamak isteyen bu çifteler tüp bebekle bu hayallerini gerçeğe dönüştürmek isterler. Dünyanın birçok ülkesinde ve ülkemiz de tüp bebek sahibi olan çiftler mevcuttur.

Tüp bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin bazı noktalarda dikkat etmesi gerekir sağlıklı bir dönem geçirmek ve aileye gelen üyenin sağlıklı dünyaya gelmesi için
Bilinmesi Gerekenler, tüp bebek yöntemi sabır isteyen çiftlerin karşılıklı birbirine destek olmaları gerekir tüp bebek süreci bir yıla yakın bir zamanı içine alır. Bu bir yıl içinde şunlara dikkat etmeniz gerekir.

Sigara, alkol alışkınlığına son vermeniz gerekir hem sigara hem de alkol oldukça önemlidir tüp bebek tedavisini sonlandıran bağımlılıklardır.

Aşırı kahve, çay ve ilaçlar bunlara da dikkat edin bunların tüketimini sonlandırın. Yapılan sporlara ara verin hafif tempoda yürüyüş yapabilirsiniz oda 15-20 dakika kadar bir zaman yeterli olacaktır.

tup-bebek-tedavisinde-dikkat-edilmesi-gerekenler-2

Oldukça önemli bir konu tüp bebek tedavisinde ilişkiye girmek tehlikeli ilişkiye girmeyin. Havuza girmeyiz, tatile çıkmayın, duşta çok kalmayın, günlerinizi dinlenerek geçirin ve stresten uzak durun stres önemli bu süreçte dikkat edin. Doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemini harfi harfine uygulayın ilaç, iğne tedavisine söylendiği şekilde devam edin.

Tüp bebek tedavisi sabır isteyen ve fedakarlık isteyen bir dönemdir bu dönemi çevrenizden özellikle eşinizden yardım alarak atlatın. Bebeğinizi kucağınıza alacağınız zamanı hayal ederek geçirin bu sizin psikolojik açıda sizi rahatlatacaktır.


Share This Post

Post Comment