Bebeğinizle Sakin Bir Banyo İçin İpuçları

Bebeğinizle Sakin Bir Banyo İçin İpuçları

Hem anne hem de baba için zorlu bir aşamadır bebeğin banyosu bebekler çok hassastır hem su hem şampuan onları korkutur ve nefessiz ve ağlama nöbetleri bizi oldukça korkutmaktadır. Bebeğinizi yıkayacağınız zaman mutlaka birinden yardım alın babası olabilir bebek babasını tanıdığı için daha sorunsuz bir banyo yaptırabilirsiniz. Banyo yaptırmadan önce karnını iyice duyurun ve altını temizleyin varsa gazı gazını alın. Önce onun kuvvetini iyice yıkayın ve içine bebeğinizin vücut ısısına göre ayarlayın dirseğinizle bunu anlayabilirsiniz. Kuvvete su çok koymayın bebeğiniz içinde oturduğu zaman bebeğinin altına kadar ki su yeterli olacaktır fazla su bebek elinizde kayma ve düşme gibi kazalarda fazla olan su bebeğin ağzına kaçmasına ve nefessiz kalmasına neden olabilir dikkat edin.

Bebeklere Banyo Yaptırmanın Yolları

Bebeğinizin kıyafetlerini yardım alarak çıkartın sevdiği ninniyi veya çocuk şarkları açın sevdiği oyuncakları banyoya getirin suda yüzen oyuncaklar plastikler getirin. Yavaş yavaş ilk önce yağını suya koyun ardında alışınca suya onu oturtun kuvvette bir yandan babası ve size yardım eden kimse onun dikkatini kendine yönlendirsin sevdiği hareketleri yaptırsın anne de yavaş yavaş tüm vücudunu ıslatsın bu hoşuna gidecektir zor olan kısım şampuan kısmıdır.

bebeginizle-sakin-bir-banyo-icin-ipuclari-2

Keyifli Bebek Banyosu İçin Tavsiyeler

Bebekler kafalarında su dökülmesini sevmezler hele gözlerine şampuan ve su temasında kıyamet kopar siz bu aşamayı kısa tutmaya çalışın dikkati oyuncağına ve suyla oynadığı zamana denk getirip basına su dökün yavaşça ve ardında şampuanla gözlerin, ağzına, burnuna dikkat edin. Başını, saçlarını iki defa şampuanlayıp ve durulayın, ardında bebeklerin sevdiği kısım sırt, kollar, bacakların bebek lifiyle ovulması masaj yaparak bebeğinizi lifle yavaş hareketlerle ovun bebeklerin derisi çok hassastır dikkat edin bu aşamadan sonra tüm vücuduna su dökün havlu sarın ve kurulayın ardında bebe yağıyla vücudu güzelce yağlayın ve giydirin.


Share This Post