Yeni Doğan Bebekler İçin İhtiyaç Listesi

Yeni Doğan Bebekler İçin İhtiyaç Listesi

Yeni doğacak bebeğin heyecanı tarif edilemez bir heyecan ile beklenir. Doğumdan sonra bebeklerin kocaman bir ihtiyaç listesi olur. Nasıl yetişkin insanların hayatlarını devam ettirmek için belli ihtiyaçları varsa bebeklerinde en az bizim kadar ihtiyacı olan ürünler var.

Yeni doğan bebeğinizin eşyaları ufakta olsa oldukça yer kaplayacaktır. Çünkü pek çok ürün ve çeşitli ihtiyaçları olacaktır. Akla ilk önce kıyafetler gelse de kıyafet dışında da pek çok ihtiyacı olacaktır.

İşte Bebeğinizin ihtiyaçları

yeni-dogan-bebekler-icin-ihtiyac-listesiBebeğiniz ilk başlarda sizinle uyumaya alışsa da bebek karyolasına ihtiyaç duyacaktır. Yalnız uyumaya ve kendi yatağında uyumaya alışmalı, bunu ne kadar çabuk yaparsa sizin için o kadar iyi olacaktır. Aksi halde bebeğiniz siz olmadan uyumayacaktır. Bir diğer ihtiyaç ise ana kucağı kesinlikle doğar doğmaz işinize yarayacaktır. Doğum sonrası hastane ve sağlık ocağına giderken bunu kullanabilirsiniz. Anne kucağı seçenekleri çok fazla her bebeğe uygun olarak satın alabilirsiniz.

Evde bebeğinizle yalnız kaldığınızda hem ev işlerini yapmak hem de biraz soluklanmak için bebek koltuğu oldukça işinize yarayacaktır. Mutfak işlerinizi yaparken bebek koltuğunda ufaklığın sizi izlemesini sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin bir şeyler yiyip içebilmesini sağlamak için biberon ve emzikleri de almalısınız. Bebeğinize uygun olanları seçmeye özen gösterin. Bakteri ve mikrop barındıran emzik ve biberonlardan uzak durmanızı öneririz.

Bebeğinizle Gezmeğe Giderken Ne Yapacaksınız?

yeni-dogan-bebekler-icin-ihtiyac-listesi-3Bebeğinizle uzak bir yere gidecek ya da gezmek isteyeceksiniz. Anne kucağı uzak yerler için pek işinize yaramayacaktır. O zaman ihtiyacınız olan tek bir şey var. Oda bebek arabası bebeğinizi içine güzelce yerleştirip rahatlıkla gideceğiniz yerlere gidip gelebilir ve hiç zorluk çekmeden bebeğinizle güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Bebeklerin gezmeyi çok sevdiklerini düşünürsek bebek arabasıyla gezmeğe gitme fikri kulağa oldukça hoş geliyor. Bir arabanız varsa bebeğiniz için araç koltuğu almalısınız. Araç koltuğunda bebeğiniz hem rahat edecek hem de tehlikelere karşı korunacaktır.

Bebekleri banyo ettirmek hem çok güzel hem de çok zordur. Banyo malzemeleri bir an önce almalı ve belli sıklıkla banyo ettirmelisiniz. Bebeğinizin banyoyu bir oyunmuş gibi algılaması için birkaç oyuncak alarak alışmasına yardımcı olabilirsiniz.


Share This Post

Post Comment